Пятниця, 29.03.2024, 16:21
ЕКСТРІМ ТУР
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайта
Категорії каталога
Спальник [4]
Все про спальники і їх використання
Рюкзак [7]
Все про рюкзак і його використання
Палатка [4]
Все про палатку і її використання
Туризм на воді [5]
Все про поводження на воді ...
Медицина [10]
Все про першу медичну допомогу і не тільки....
Екіпірування [1]
Все про екіпірування для туризму
Інше [3]
Про все о забажаєте (статті про збільшення члєна будуть знищуватись негайно!!!)
Корисні підказки [4]
Наше опитування
Ваше ставлення до туризму
Всього відповідей: 66
Головна » Статті » Медицина

Боротьба з кліщами
ЕНЦЕФАЛІТНІ КЛІЩІ ЛЮБЛЯТЬ ЛЮДЕЙ З ПЕВНОЮ ГРУПОЮ КРОВІ
ПОЧАТОК ЧЕРВНЯ - КРОВОПИВЦІ РОЗПОЧИНАЮТЬ ПОЛЮВАННЯ

ЩОБ ПРОТИДІЯТИ, ТРЕБА "ЗНАТИ ВОРОГА В ОБЛИЧЧЯ"
Зазвичай кліщі живуть неподалік від людей. Особливо багато їх у лісах, розташованих уздовж річкових долин, і на пасовиськах. Пік їхньої активності - травень-червень, але остерігатися кусак потрібно протягом усього літа.
Покриви тіла в деяких видів кліщів м'які, в інших вони місцями ущільнені, тобто тверді щитки. Вони дихають через трахеї, що відкриваються назовні стигмами. Розміри кліщів від 2 мм і більше, тіло вони мають сплющене, не розчленоване, овальне. Зазвичай самка більша за самця, іноді в кілька разів. Ситі кліщі, що насмокталися крові, набувають форми кулі та значно збільшуються в розмірах. Забарвлення - від яскраво-жовтих до темно-коричневих тонів. Голодний хитрун виповзає на кущ чи на високу травинку, підстерігає жертву і пікірує на неприкриті одягом частини тіла.
Багато хто з представників світу кліщів живиться кров'ю. Саме тому вони є переносниками збудників інфекційних хвороб. Існує поняття "кліщові інфекції", яке охоплює всі інфекційні захворювання, збудники яких передаються кліщами. Кліщі паразитують на сільськогосподарських (коровах, вівцях, козах, конях, верблюдах), хатніх (собаках, кішках) і диких (гризунах, зайцях, їжаках і інших) тваринах, що служать тимчасовим резервуаром вірусу.
Місцями найбільшої концентрації кліщів є стара рілля, лісосмуги, копиці сіна, а також вологі біотопи - прибережна зона водоймищ. Нападати на людей енцефалітні кліщі починають на початку весни.
Зараження людини відбувається через укус кліща, а також під час його розчавлювання. У слині паразитів є знеболювальна речовина, тому людина відразу не помічає укусу, поки це місце не почне чухатися, а сам кровопивця, що смачно пообідав, не збільшиться у кілька разів. До речі, вчені останнім часом висувають припущення, що кліщі більше "люблять" людей з якоюсь певною групою крові.
ПАРАЗИТ МОЖЕ ВБИТИ
Енцефалітний кліщ є переносником таких тяжких захворювань, як висипний тиф, лихоманка, кліщовий бореліоз, що "вбиває" судини і серце, врешті-решт і власне енцефаліт - хворобу, яка вражає мозок і всю центральну нервову систему. Єдина розрада: захворіти може не кожен, бо в організмі кліща може й не бути страшної зарази.
Як же зробити так, щоб похід у ліс не закінчився сумно? Правильно вдягатися. Якнайменше відкритих ділянок тіла! І добре обробити одяг репелентами - спеціальними рідинами, що відлякують кліщів.
Якщо кліщ присмоктався до тіла, звертайтеся до медиків! Краще зробити це протягом перших трьох днів після укусу. Вона, відправляють кожну особину кліща на дослідження в санепідемстанцію. Тоді вводиться препарат Імуноглобулін, і ймовірність зараження стає набагато меншою.
Окрім енцефалітних кліщів, інфекції можуть переносити малярійні комарі, ґедзі та червонотілі кліщі.
ПЕРШІ ПРОЯВИ (СИМПТОМИ) КЛІЩОВИХ ІНФЕКЦІЙ
Якщо людина не вдалася до профілактичних заходів і таки захворіла, єдиним способом пом'якшити перебіг хвороби є своєчасний початок лікування вже під час перших симптомів захворювання.
Тривалість інкубаційного періоду в разі зараження кліщовими інфекціями різна. Для кліщового енцефаліту ним вважається приблизно місячний максимальний період. При хворобі Лайма часто гостра фаза хвороби перебігає настільки непомітно і для лікаря, і для хворого, що перші ознаки виявляються, коли є поліорганні ураження, а часто й органічні зміни, які вже не піддаються лікуванню. А може початися захворювання і гостро - через 7-12 днів після укусу раптово підвищується температура, спостерігається сильний головний біль, нудота і блювання, болить усе тіло. На тлі високої температури і загального поганого стану на 2-4-й день хвороби з'являються геморагічні висипання, кровоточивість ясен, кровотеча з носа. З появою перших ознак захворювання слід терміново звернутися до лікаря.
Отож після укусу кліща, навіть якщо й проведено заходи екстреної імунопрофілактики (введення протикліщового імуноглобуліну) чи антибіотикопрофілактики (прийом антибіотиків у разі наявності збудника в кліщі), слід обов'язково спостерігати за власним станом, щодня вимірювати температуру тіла й оглядати місце укусу. Це - найпростіші і найефективніші заходи, що допоможуть вчасно розпізнати перші ознаки захворювання.
ЯК ПРАВИЛЬНО
ВИДАЛИТИ КЛІЩА
Насамперед - особиста безпека (намагайтеся не торкатися кліща, якщо торкнулися - помийте руки).
Намочіть бинт гасом (або олією, бензином, рідиною для зняття лаку з нігтів), прикладіть до місця укусу. Тримайте 15 хвилин. Кліщу бракуватиме повітря і, якщо він ще не повністю увійшов у тіло, почне вилазити сам.
Зробіть петлю з товстої нитки. Накиньте петлю на комаху і затягніть її. Натягніть нитку, одночасно підкручуючи. Поступово, без різких рухів видаліть комаху.
Обробіть місце укусу розчином йоду.
Якщо відірвалася голівка кліща (у тілі залишиться чорна цятка), протріть місце укусу бинтом, змоченим у спирті, а потім видаліть голівку стерильною голкою.
Помийте руки з милом, тому що через порізи й мікротріщинки збудники інфекцій можуть проникнути в організм.

ЯК УНИКНУТИ УКУСУ І ЩО РОБИТИ, ЯКЩО УКУСИВ КЛІЩ
Ці прості правила допоможуть знизити ймовірність нападу й укусу кліща:
Приділіть особливу увагу своїй екіпіровці. Штани доцільно заправляти в черевики або чоботи, сорочка має бути з довгими рукавами і коміром. Для лісових прогулянок найбільш придатним одягом є комбінезони.
Застосовуйте профілактичні репелентні (такі, що відлякують) та інсектицидні (такі, що нищать комах і кліщів) препарати для одягу.
Перебуваючи в лісі, час від часу оглядайте відкриті ділянки тіла у себе та в друзів. Важливе своєчасне та правильне видалення кліщів, що присмокталися. Кліщі, в силу своїх фізіологічних особливостей, після присмоктування не відразу починають живитись кров'ю, тому при швидкому виявленні і видаленні зменшується ризик зараження збудниками інфекцій, що містяться в кліщі.

Категорія: Медицина | Добавив: djus (11.11.2008)
Переглядів: 6406 | Коментарії: 1 | Рейтинг: 4.2/8 |
Всього коментарів: 0
Добавлят коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz